Вартість логістики негативно впливає на рентабельність та обсяги виробництва української агропродукції

09 грудня 2022
39

Війна рф проти України зруйнувала сталі логістичні зв’язки та обмежила можливості експорту української агропродукції. Деблокада морських портів дала змогу за 3 місяця експортувати більше 11 млн тонн зернових та олійних. Проте подальше функціонування зернового коридору викликає сумніви в учасників ринку. Погіршило можливості експорту різке зростання вартості залізничних зерноперевезень наприкінці листопада, що збільшило мінімальну вартість доставки аграрної продукції до порту на 53%. Початкову ставку на аукціонах з використання хопер-зерновозів було змінено з 2817 грн до 4300 грн.

Логістика стає одним з ключових факторів, який буде впливати на рентабельність сільгоспвиробництва, відповідно, на виробничі плани аграріїв у 2023 році. Восени посіви озимини вже зменшені на 30-40%. Можна очікувати зниження посівних площ в Україні під зерновими та олійними культурами під час весняної посівної.

Наразі актуальним є пошук нових логістичних можливостей, орієнтація експорту на автоперевезення та річкові порти. Про це дізнавайтеся у Варшаві під час форуму Trade&Logistics Christmas Meet Up  21 грудня 2022р.

 Організатори події: Співтовариство  виробників і споживачів бобових України та Польсько-Українська Господарча Палата.

Подія відбудеться у Mercure Warszawa Centrum Hotel.

Спонсори: Myande Group,  MTL Maritime Logistic, торговий спонсор - MK Merchants SA.

Спеціальний партнер - Турецько-українська бізнес-асоціація TUID, партнери - Ukrainian European Business Hub BBN,  Altera Agro LLC, АПК-Ресурс.

 

РЕЄСТРАЦІЯ

ПРОГРАМА